Laboratoria Przyszłości - zajęcia

Minecraft Education: nauka poprzez zabawę w świątecznym klimacie (rok szkolny 2023/2024)

W ramach Laboratoriów Przyszłości, jednym z narzędzi, które otrzymaliśmy w tym roku szkolnym, jest Minecraft Education - edukacyjna wersja popularnej gry wideo, która pozwala na tworzenie interaktywnych światów i zadań związanych z różnymi przedmiotami szkolnymi. Minecraft Education promuje naukę poprzez zabawę, rozwijając przy tym kreatywność, umiejętności kodowania, rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Jest to doskonały sposób na motywowanie i aktywizowanie uczniów, a także na integrowanie różnych przedmiotów i kompetencji.

W grudniu 2023 roku zorganizowałam zajęcia z Minecraft Education dla uczniów klas IV-VIII, wypełnione świątecznymi inspiracjami. Ich zadaniem było tworzenie w grze bożonarodzeniowych projektów, takich jak choinki, bombki, śnieżynki, renifery, prezenty czy nawet wioski Mikołaja. Co istotne, uczniowie pracowali w zespołach, dzieląc się pomysłami i obowiązkami. To nie tylko rozwijało umiejętności projektowe, ale także wzmacniało zdolności do pracy w grupie. Widząc zaangażowanie uczniów i efekty ich pracy, czuję ogromną dumę. Niektóre projekty były po prostu zachwycające!

Mam wielką nadzieję, że te zajęcia to tylko początek naszej fascynującej podróży z Minecraft Education.

Edyta Bajena, nauczycielka informatyki

#Laboratoria_Przyszłości

minecraft_swiatecznie (14).jpg minecraft_swiatecznie (3).jpg minecraft_swiatecznie (1).jpg minecraft_swiatecznie (11).jpg minecraft_swiatecznie (13).jpg

Projekt w klasie 1b "Cztery pory roku" (rok szkolny 2023/2024)

Od października uczniowie z klasy 1 b wzięli udział w projekcie "Cztery Pory Roku", pod opieką dwóch nauczycielek: pani Moniki Krygier i pani Edyty Bajena. Na zajęciach będą  wykorzystywane długopisy 3D, które zostały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki nim uczniowie będą w stanie przekształcać swoje pomysły w trójwymiarowe rysunki i przedmioty.

Głównym celem tego projektu jest nie tylko doskonalenie sprawności manualnej uczniów, ale również rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy długopisów 3D uczniowie będą mieli okazję tworzyć różnorodne przedmioty nawiązujące do aktualnej pory roku. Ten projekt to prawdziwa inwestycja w przyszłość naszych uczniów, a długopisy 3D stają się narzędziem do odkrywania i kreowania światów pełnych kreatywności.

Pierwsza lekcja już za nami, zapraszamy do naszej galerii.

#Laboratoria_Przyszłości


Naczynia z masy papierowej (rok szkolny 2022/2023)

Tematem zajęć techniki w klasie 5b były dziś naczynia z masy papierowej. Do zmielonego wcześniej papieru z recyklingu, dodaliśmy klej do drewna (wikol). Po dokładnym wymieszaniu pulpy, ulepiliśmy nasze papierowe naczynia. Chętni mogli przyozdobić dzieło muszelkami lub plasterkami drewna, a po wyschnięciu powierzchni, pomalować ją farbą.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się już efektu końcowego, gdy naczynia wyschną i będzie je można ustawić na biurku.

#Laboratoria_Przyszłości

Naczynia_z_masy_papierowej (1).jpg Naczynia_z_masy_papierowej (2).jpg Naczynia_z_masy_papierowej (3).jpg Naczynia_z_masy_papierowej (4).jpg Naczynia_z_masy_papierowej (5).jpg
Naczynia_z_masy_papierowej (6).jpg

Kolorowe plastry drewna (rok szkolny 2022/2023)

Do stworzenia małych dzieł sztuki użyliśmy plastrów drewna i farb akrylowych.
Plastry drewna są świetnym naturalnym dodatkiem do wielu kompozycji, a ich niejednolita powierzchnia dobrze chłonie farbę.
Wśród prac dominowały pejzaże, pastelowe zachody słońca i zwierzęta. Po około dwóch godzinach, gdy farby wyschły, nasze prace nadawały się do prezentacji.

#Laboratoria_Przyszłości

Kolorowe_plastry (1).jpg Kolorowe_plastry (2).jpg Kolorowe_plastry (3).jpg Kolorowe_plastry (4).jpg Kolorowe_plastry (5).jpg

Makiety skrzyżowania oczami uczniów klasy 4a (rok szkolny 2022/2023)

Nauka przepisów ruchu drogowego przychodzi nam łatwiej poprzez działania praktyczne. Uczniowie klasy 4a przedstawili nam swoją wersję skrzyżowań jakie przyjdzie im pokonywać po uzyskaniu karty rowerowej. Sądzimy, że efekty są bardzo zadowalające. Gratulujemy talentu. Brawo!

#Laboratoria_Przyszłości

Makiety_skrzyżowań (1).jpg Makiety_skrzyżowań (2).jpg Makiety_skrzyżowań (3).jpg Makiety_skrzyżowań (4).jpg

Konstruowanie robotów Makeblock Ultimate (rok szkolny 2022/2023)

Uczniowie klasy 6a na lekcji techniki zmierzyli się z konstruowaniem robotów Makeblock Ultimate. Ze skupieniem i nieukrywanym entuzjazmem pokonywali kolejne strony instrukcji, skręcając aluminiowe elementy i silniki. Bacznie śledzimy postępy naszych uczniów i czekamy na prezentację gotowych robotów.

#Laboratoria_Przyszłości

Roboty_Makeblock_ultimate (1).jpg Roboty_Makeblock_ultimate (2).jpg Roboty_Makeblock_ultimate (3).jpg Roboty_Makeblock_ultimate (4).jpg Roboty_Makeblock_ultimate (5).jpg
Roboty_Makeblock_ultimate (6).jpg Roboty_Makeblock_ultimate (7).jpg

Lekcja tkania na drewnianym krośnie ręcznym (rok szkolny 2022/2023)

W ramach lekcji techniki, po zapoznaniu z teoretycznym działaniem krosna, uczniowie zajęli się praktycznym aspektem wytwarzania tkaniny z włóczki. Korzystając z drewnianych krosien ręcznych Goki z „Laboratorium przyszłości” stworzyli swoje pierwsze kolorowe materiały. Praca wymagała od nich skupienia i cierpliwości. Poniżej prezentujemy dzieła naszych dzielnych tkaczy z klasy 4a, 6a i 6b.

#Laboratoria_Przyszłości

krosno 1.jpg krosno 2.jpg krosno 3.jpg krosno 4.jpg krosno 5.jpg
krosno 6.jpg krosno 7.jpg

Zajęcia z plastyki - klasy 6a i 6b - kolumny greckie (rok szkolny 2022/2023)

Uczniowie klas VI a i VI b, na zajęciach z plastyki, wykonywali kolumny greckie z kartonu i masy solnej.Do wykonania zadania używali pomocy dostępnych w ramach programu "Laboratoria przyszłości", m.in. pistoletów z gorącym klejem, nożyków i nożyczek do papieru, linijek, farb, pędzli, taśmy dwustronnej.

#Laboratoria_Przyszłości

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja

ul. Wiatrakowa 18

15-827 Białystok

Tel./Fax: 856511408

Tel.: kom. 793830044

E-mail: sp7@sp7.bialystok.pl

Powrót na początek strony