Działania eTwinning w roku szkolnym 2021/2022

eTwinning.png

W roku szkolnym 2021/2022 realizowaliśmy dwa projekty:
„FUN-tastic Local Traditions” projekt współpracy szkół z Włoch,Rumunii, Czech, Portugalii, Turcji, Polski, Niemiec i Francji. Obecnie Europa stoi w obliczu potrzeby, aby jej obywatele żyli razem w pokoju i wzajemnym szacunku oraz cieszyli się różnorodnością. W tym świetle lokalne dziedzictwo kulturowe odgrywa ważną rolę w przyczynianiu się do integracji społecznej w Europie. Kluczowym celem tego projektu jest promocja lokalnych i narodowych tradycji krajów europejskich, a jednocześnie wzmocnienie wspólnej tożsamości europejskiej. W szczególności w tym projekcie chcemy uczcić niektóre tradycje naszego miasta i odkryć różne doświadczenia w całej Europie, dzieląc się z naszymi partnerami informacjami, rysunkami, zdjęciami i filmami.
W projekcie brały udział klasy 2b, 7c wraz z wychowawcami  Monika Krygier i Dorota Mancewicz.
Więcej informacji o projekcie - TUTAJ
„SHARING OUR TRADITIONS”

Projekt realizowany w II semestrze roku szkolnego 2021/2022. W lutym przygotowywaliśmy kulinarne przepisy tradycyjnej kuchni polskiej po angielsku. Uczniowie razem z rodzicami lub rodzeństwem a także nauczycielami przygotowali  tradycyjne potrawy i uwiecznili je na zdjęciu i opisali jak je wykonać.  Nasi partnerzy projektowi z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Turcji również przygotowywali tradycyjne potrawy z ich tradycyjnymi potrawami i podzielili się z nami na padlecie projektowym.

W tym projekcie udział brały klasy 3a,3b, 4a, 7c wraz z wychowawcami Agnieszką Pawluczenia, Agnieszką Borkowską, Konradem Bystrkiem i Dorotą Mancewicz.

Opiekunowie projektów: Anna Mikulska-Półtorak i Edyta Bajena.