Klasy IV-VIII

Drugi etap edukacyjny - klasy IV-VIII

Obecnie w szkole funkcjonuje 9 oddziałów klas IV-VIII:

• klasa IVa - wychowawca p. Agnieszka Jurgilewicz
  • klasa IVb - wychowawca p. Izabela Zielińska
  • klasa Va - wychowawca p. Anna Mikulska-Półtorak
  • klasa Vb - wychowawca p. Ewa Kossakowska
  • klasa VIa - wychowawca p. Konrad Bystrek
  • klasa VIb - wychowawczyni p. Iwona Leszczyńska
  • klasa VIIa - wychowawca p. Tomasz Walesiuk
  • klasa VIIb - wychowawca p. Bogusław Jurgielewicz
  • klasa VIIIa - wychowawczyni p. Katarzyna Jaworska

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie przygotowanych pracowniach lekcyjnych. Każda sala wyposażona jest w dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci ławki i krzesła oraz meble. Pracownie dysponują również sprzętem multimedialnym z projektorem i ruchomym ekranem oraz laptopem z dostępem do Internetu. Uczniowie korzystają z różnorodnych pomocy dydaktycznych umieszczonych w kącikach zainteresowań np. w kąciku rekreacyjnym, przyrodniczym, czytelniczym, plastycznym, matematycznym, gier planszowych, łamigłówek. Każda klasa uczestniczy również w zajęciach komputerowych realizowanych w pracowni komputerowej oraz w zajęciach wychowania fizycznego na sali gimnastycznej.

Dbając o wszechstronny rozwój naszych uczniów proponujemy im szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Wśród nich są zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów: koło plastyczne, koło muzyczne, koło historyczne, koło przyrodnicze, koło polonistyczne, koło matematyczne, koło informatyczne, koło języka angielskiego, koło fizyczne, koło chemiczne koło gitarowe, koło religijne, schola, język cerkiewnosłowiański, zajęcia sportowe takie jak: badminton, unihokej, piłka nożna dziewcząt i chłopców, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkiej atletyki, zajęcia sportowe "W zdrowym ciele, zdrowy duch",przygotowanie do konkursu z języka niemieckiego, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, zajęcia  e-Twinning, zajęcia teatralne, zajęcia dodatkowe "Biolodzy na 5", koło biologiczne "Z biologią za pan brat", język cerkiewnosłowiański i rosyjski,  zajęcia z komunikacji społecznej, zbiórki harcerskie oraz zajęcia wspomagające rozwój uczniów: zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego i z matematyki.

Nasi uczniowie prezentują swoje talenty i zdolności biorąc udział w różnorodnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.  W pozaszkolnych konkursach przedmiotowych, plastycznych, sportowych, poetyckich, literackich, teatralnych i muzycznych zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Bazując na Programie Wychowawczo -Profilaktycznym Szkoły szczególny nacisk kładziemy na wspieranie rozwoju ucznia poprzez korzystanie z dóbr kultury, dlatego organizujemy częste  wyjścia do opery, teatru, filharmonii, na wystawy tematyczne, do Muzeum Alfonsa Karnego, Muzeum Ślendzińskich, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum w Ratuszu. Zapraszamy również aktorów i muzyków na spektakle  i audycje muzyczne organizowane na terenie naszej szkoły.

Uczniowie klas IV – VIII biorą udział w licznych programach i projektach edukacyjnych oraz profilaktycznych i ekologicznych m. in. „Trzymaj formę”, „Program dla szkół - mleko, owoce i warzywa”, „Bieg po zdrowie”, ”Bezpieczny Internet”, „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczna droga do szkoły” „Nie pal przy mnie proszę”, „Sprzątanie świata”, „Ratujmy kasztanowce”, „Baterie zagrożeniem dla ludzi i środowiska”, „Akademia Przyszłości”, „Pomagamy zwierzętom w schronisku”, „Szlachetna paczka”, "My dla innych".

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy administracyjno – obsługowi dbają o to aby  SP nr 7 była przyjazną, bezpieczną, szkołą  oferującą  uczniom solidne wykształcenie i  wspierającą rodziców w procesie wychowawczym.