Edukacja wczesnoszkolna  klasy I – III.

Obecnie w szkole funkcjonuje 6 oddziałów edukacji wczesnoszkolnej:

• klasa Ia – wychowawczyni  p. Marta Piskowska
    zajęcia odbywają się   w sali nr 10
  • klasa Ib - wychowawczyni p. Monika Krygier
    zajęcia odbywają się w sali nr 10
  • klasa IIa - wychowawczyni p. Katarzyna Boryszewska
    zajęcia odbywają się w sali nr 7
  • klasa IIb - wychowawczyni Agnieszka Borkowska
    zajęcia odbywają się w sali nr 7
  • klasa IIIa - wychowawczyni p. Agnieszka Kuczewska
    zajęcia odbywają się w sali nr 12
  • klasa IIb - wychowawczyni p. Elżbieta Kuźmicka
    zajecia odbywają się w sali nr 12

Wymienieni wyżej wychowawcy - nauczyciele prowadzą  zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej,  dodatkowo w klasach I–III odbywają się zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez p.Katarzynę Sawczyńską,  zajęcia komputerowe w kl. I prowadzone są przez wychowawców klasy, zaś w kl. II - III prowadzone przez p.Edytę Bajena. Zajęcia z religii katolickiej prowadzone są przez p.Konrada Bystrka a zajęcia z religii prawosławnej są prowadzone przez p.Romana Sacharczuka.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie przygotowanych pracowniach lekcyjnych. Każda sala wyposażona jest w dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci ławki i krzesełka oraz meble. Pracownie dysponują również sprzętem multimedialnym z projektorem i ruchomym ekranem oraz laptopem z dostępem do Internetu. Uczniowie korzystają z różnorodnych pomocy dydaktycznych umieszczonych w kącikach zainteresowań np. w kąciku przyrodniczym, czytelniczym, plastycznym, rekreacyjnym, matematycznym, gier planszowych, łamigłówek. Każda klasa uczestniczy również w zajęciach komputerowych realizowanych w pracowni komputerowej oraz w zajęciach wychowania fizycznego prowadzonych na sali gimnastycznej, boisku, siłowni, czy placu zabaw.

Dbając o wszechstronny rozwój naszych uczniów proponujemy im szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Wśród nich są zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów: zajęcia taneczne, zajęcia muzyczno-plastyczne, piłka nożna, koło matematyczne, zajęcia czytelnicze „Miłośnicy książek", zajęcia recytatorskie, koło języka angielskiego, koło plastyczne, orgiami, zajęcia rozwijające kreatywność, zajęcia rozwijające zdolności polonistyczne, „Akademia dobrego wychowania", „Bajkoterapia w bibliotece", nauka pływania na basenie dla kl.III , koło „Z książką na ty", zbiórki zuchowe oraz zajęcia wspomagające rozwój uczniów:  gimnastyka korekcyjna, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego i z matematyki, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna i ogólnorozwojowa.

Nasi uczniowie prezentują swoje talenty i zdolności biorąc udział w różnorodnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.  W pozaszkolnych konkursach plastycznych, przedmiotowych, poetyckich, literackich, teatralnych i muzycznych zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Za niezwykle ważny sukces szkolnych drużyn sportowych kl. I –III uznajemy zdobycie przez kolejne trzy lata II miejsca w mieście Białymstoku w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych „Olimpijka”.

Bazując na Programie Wychowawczo - Profilaktycznym szkoły szczególny nacisk kładziemy na wspieranie rozwoju ucznia poprzez korzystanie z dóbr kultury, dlatego organizujemy częste  wyjścia do teatru, filharmonii, na wystawy tematyczne, do Muzeum Alfonsa Karnego, Muzeum Ślendzińskich, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum w Ratuszu. Zapraszamy również aktorów i muzyków na spektakle  i audycje muzyczne organizowane na terenie naszej szkoły.

Uczniowie klas I – III biorą udział w licznych programach i projektach edukacyjnych oraz profilaktycznych i ekologicznych m. in. „Trzymaj formę”, „Owoce w szkole”, „Mleko w szkole”, „Śniadanie w szkole”, „Bezpieczny Internet”, „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczna droga do szkoły” „Nie pal przy mnie proszę”, „Sprzątanie świata”, „Ratujmy kasztanowce”, „Pomagamy zwierzętom w schronisku”, „Świąteczna paczka”.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy administracyjno – obsługowi dbają o to aby  SP nr 7 była przyjazną, bezpieczną , szkołą  oferującą  uczniom solidne wykształcenie i  wspierającą rodziców w procesie wychowawczym.

Opracowanie: Anna Wasiluk