banner_edukacja_outdoorowa_sp7.jpg

Edukacja outdoorowa naszym oknem na świat - o projekcie

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Nr7 im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku otrzymała dofinansowanie wniosku złożonego w konkursie projektów w programie edukacyjnym Unii Europejskiej, w Akcji I sektora Mobilność Uczniów i kadry edukacji szkolnej - projekty krótkoterminowe (KA122-SCH). Kwota dofinansowania wynosi 23 038,00 euro.

W ramach naszego projektu "Edukacja outdoorowa naszym oknem na świat." planujemy zorganizować 3 działania międzynarodowe. Pierwsze z nich obejmuje pięciodniowe szkolenie specjalistyczne związane z  tematem edukacji outdoorowej, które skierowane jest do trzech przedstawicieli kadry pedagogicznej naszej szkoły.

W ramach drugiego działania planowana jest jednodniowa wizyta przygotowawcza dwóch przedstawicieli kadry pedagogicznej naszej szkoły do szkoły partnerskiej w Hiszpanii (Cuevas del Campo).

Najważniejszym działaniem jednak jest  mobilność 15 uczniów naszej szkoły z klas siódmych i ósmej wraz z 3 opiekunami w szkole partnerskiej CEIP San Isidro Labrador w Hiszpanii. Wizyta ta planowana jest w październiku 2023 roku. W ciągu pięciodniowego pobytu planowane są wielorakie działania, które będą zwieńczone projektem technologicznej gry terenowej stworzonej przez uczniów obu szkół, odnoszącej się do walorów przyrodniczych Grenady z użyciem aplikacji Actionbound  oraz przedstawieniem efektów pracy podczas samej gry.

Cele projektu:

• wzrost kompetencji społecznych, językowych, cyfrowych u naszych uczniów i kadry pedagogicznej;
  • podniesienie jakości nauczania; promowanie nauki poprzez doświadczenie;
  • edukacja outdoorowa;
  • realizacja mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli, możliwość wymiany doświadczeń;
  • umiędzynarodowienie szkoły poprzez projekty eTwinning oraz udział w projektach współfinansowanych przez UE;
  • wdrożenie wiedzy i umiejętności nabytej podczas projektu jako stałej metody w pracy z uczniami, po zakończeniu finansowania szkoła będzie kontynuować stosowanie metod poznanych i wypracowanych podczas projektu;
  • wzrost profesjonalizmu kadry pedagogicznej.

Edukacja outdoorowa naszym oknem na świat.png