rekrutacja do klas I(1).jpg

Rekrutacja do klas I

logo-elemento.png

Informacja o naborze ---> KLIKNIJ TUTAJ

Zasady przyjęć kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły:
Do klasy pierwszej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie przyjmowane są z urzędu.
Kandydatów przyjmuje się na podstawie zgłoszenia dokonanego przez rodziców.
Zgłoszenie wypełnia się na formularzu dostępnym w sekretariacie szkoły lub na stronie: www.bialystok.elemento.pl
Wypełniony i podpisany formularz zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły obwodowej w terminie od 26 lutego 2024 r. do 08 marca 2024 r. do godz. 15.00. Bądź elektronicznie potwierdzić zgłoszenie poprzez profil zaufany.
Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania kandydata i rodziców kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Zasady przyjęć kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły:
1) Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej, w tym dzieci zamieszkałe poza Białymstokiem, mogą zostać przyjęte do klasy pierwszej jeżeli dana szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami. Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.
2) Kandydaci przyjmowani są na wniosek rodziców. Wypełniając wniosek, rodzice wskazują od 1 do 3 wybranych szkół podstawowych, w preferowanej przez siebie kolejności. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest szkołą pierwszego wyboru. System automatycznie dopisze do wybranych placówek szkołę obwodową kandydata w celu zapewnienia miejsca, w sytuacji gdyby dziecko nie zostało zakwalifikowane do innej szkoły.
3) Rodzice kandydata mogą pobrać wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły w dowolnej szkole lub na stronie: www.bialystok.elemento.pl. W przypadku wypełniania wniosku elektronicznie należy go wydrukować. Uzupełniony i podpisany wniosek należy złożyć wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.
Istnieje możliwość potwierdzenia wniosku w systemie profilem zaufanym. W takim przypadku nie jest konieczne składanie go w formie papierowej.
4) O przyjęciu kandydatów nie decyduje kolejność zgłoszeń, a kryteria określone przez Radę Miasta Białystok.
5) Do wniosku dołączyć należy stosowne oświadczenia, potwierdzające spełnianie przez kandydata wskazanych kryteriów. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, zawierającej imiona i nazwiska kandydatów oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do szkoły dnia 28 marca 2024 r. do godz. 15.00.

Wyniki rekrutacji można sprawdzić także w sposób:
a) jeśli wniosek został wypełniony elektronicznie – poprzez zalogowanie do systemu,
b) jeśli we wniosku został wpisany adres e-mail – wysłane zostanie powiadomienie na ten adres.
Rodzice kandydata zakwalifikowanego do danej szkoły są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do tej placówki w terminie do dnia 4 kwietnia 2024 r. do godz. 15.00.
Zachęcamy do elektronicznego potwierdzania woli poprzez przesłanie skanu podpisanego oświadczenia na adres e-mail szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych
i nieprzyjętych dnia 5 kwietnia 2024 r. do godz. 15.00.

Więcej informacji dostępne na stronie: